Archiwum - kwietnia 2017

KWI

21

linkologia.pl spis.pl
 

Każdy kto ćwiczy kilka razy w tygodniu na siłowni z pewnością wie, jak męczące może to się stawać po jakimś czasie. Nasz organizm podlega wówczas ogromnym obciążeniom, przez co z czasem możemy czuć się gorzej i paradoksalnie – może brakować nam sił. Co najgorsze, taka sytuacja może mieć nawet miejsce w momencie, gdy nasza dieta jest dopięta na ostatni guzik. W wielu przypadkach należy wówczas podjąć odpowiednie kroki do tego, by na nowo móc osiągnąć właściwą regenerację.

Przerwa od ćwiczeń i deload

Jednym z rozwiązań jest przykładowo zrobienie sobie kilkudniowej przerwy od ćwiczeń. Pozwoli nam to odpocząć i wbrew pozorom nie będzie to miało negatywnego wpływu na naszą siłę. Wręcz przeciwnie, po powrocie na siłownie będziemy mogli wykonać cięższy trening, jeśli poprzednie nie były takie jak trzeba. Warto wspomnieć również o czymś takim jak deload. Jest to zmniejszenie ilości serii, powtórzeń oraz ciężaru w poszczególnych ćwiczeniach. Jest to dobre rozwiązania dla osób, które przykładowo przygotowują się do zawodów i nie chcą przestawać ćwiczyć.

Suplementacja

Kolejna istotna kwestia to również suplementacja. W niektórych przypadkach zdarza się tak, że nasz organizm nie jest odpowiednio dotleniony podczas ćwiczeń. Jednakże dzięki suplementom takim jak l-arginina możemy lepiej dotlenić nasze tkanki, dzięki czemu od razu poczujemy znaczącą poprawę. Warto więc pomyśleć nad tym, jeśli już od jakiegoś czasu czujemy duże zmęczenie i nie jesteśmy w stanie przeprowadzić odpowiedniego treningu siłowego.

woombat   tagi: przeciążenie, suplementy, trening

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

karolcia-1 | decisions | joasia-siasia | zuzabraker | hoserzone | Mailing